Casa Aconchegante Pinheira Villa
Den mysiga Casa Aconchegante Pinheira Villa Palhoça ligger ungefär 25 minuter till fots från Praia do Sonho och ger tillgång till olika turistmål i närheten.
Gästerna kan besöka Vale da Utopia, som ligger inom 7 km från den här mysiga villan med 1 badrum, eller kolla in Dream Beach, som ligger cirka 2 km bort. Den här villan erbjuder närhet till Praia da Pinheira (2,1 km) och Trilha Naufragados (4 km).
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Casa Aconchegante Pinheira Villa till Florianopolis flygplats?
Casa Aconchegante Pinheira Villa ligger inom 50 minuters bilresa från Florianopolis flygplats. - ❓
Finns det ett kök på Casa Aconchegante Pinheira Villa?
Ett komplett kök finns på Casa Aconchegante Pinheira Villa. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till Casa Aconchegante Pinheira Villa?
Ja, husdjur är tillåtna på Casa Aconchegante Pinheira Villa. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Aconchegante Pinheira Villa?
Ja, en bubbelpool finns på Casa Aconchegante Pinheira Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Palhoças viktigaste landmärken, inklusive Vale da Utopia (7 km), Praia de Naufragados (4 km) och Praia do Sonho, som finns inom 10 minuters bilresa.